Dnia 12 marca dzieci starsze z Przedszkola Aleksandrowa Kujawskiego i grupy Sówki oraz Jeżyki z Ciechocinka uczestniczyły w warsztatach “Od ziarenka do bochenka” w Inowrocławiu. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Pod czujnym okiem gospodarz dzieci wzięły udział w warsztatach pieczenia chlebków. Po pewnym czasie mogły delektować się smakowitymi własnoręcznie zrobionymi podpłomykami. Na koniec dzieci zostały obdarowane własnoręcznie zrobionym chlebkiem.

All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus

 

 

Od ziarenka do bochenka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.