Tematyka kompleksowa  na marzec – “Pszczółki”

1. “W marcu jak w garncu”
  2. “Przedwiośnie”
  3. “Nadeszła wiosna”
  4. “Wielkanoc”

Cele:

• rozwijanie umiejętności określania pogody
  • obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie charakterystycznych dla przedwiośnia i wiosny (topnienie śniegu, opady deszczu, wyższa temperatura)
  • poznawanie zwiastunów wiosny (pojawienie się pierwszych ptaków, kwitnienie leszczyny, wierzby, kwiatów…)
  • zapoznanie ze zwyczajami i tradycjami dotyczącymi świąt wielkanocnych
  • zachęcanie do aktywnego uczestniczenia w przygotowaniach świątecznych

Kalendarz:

12.03 – 16.03 – zakładamy zielony “ogródek”

21.03 (środa) – warsztaty wielkanocne  dla dzieci

21.03.(środa) – Pierwszy Dzień Wiosny” – tego dnia odbędzie się w przedszkolu WIOSENNY POKAZ  MODY. Proszę o kolorowe, najmodniejsze tej wiosny przebranie dla dzieci.

23.03 (piątek) – proszę o przyniesienie pudełka po jogurcie  “Danone Fantasia” – pudełko musi mieć 2 części (jedną większą, drugą mniejszą) – będziemy wykonywać baranka wielkanocnego

26.03 (poniedziałek) – RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE   zapraszam wszystkich rodziców wraz z dziećmi na godzinę 14.30

29.03 (czwartek) – uroczyste śniadanie wielkanocne dla dzieci. Proszę o odświętny ubiór.

Aktualności – marzec – Pszczółki